Dela nyhet
Datum att ha koll på
11 sep, 15:34 1 kommentar

Innebandyhösten är i full gång och snart är det seriepremiär, helgen 27-28 september är det dags för de första matcherna.
Men det finns några andra datum som det kan vara bra att ha koll på, så att man inte missar något roligt.
Sollentunacupen: 13-14 september, de som ska spela är redan kallade.
TT-dagen: 14 september, 10-17, Tyresöhallen.
Premiär för damlaget i Allsvenskan: 21 september, 13:45 Tyresöhallen.
Lagfoto: 10 oktober eller 5 november, Kvarnhjulet. Troligtvis blir det den 5 november för oss. Kallelse kommer när vi vet dag och tid.
Matchvärd för A-laget: Tillsammans med P12 ska vi hjälpa till när A-laget spelar match i Tyresöhallen. Vi ska hjälpa till med bl.a. insläppet, kafeteria och att vara sargvakter. Våra matcher är:
12 oktober, 23 november och 8 februari. Kallelse kommer.
Hallvärdar i Strandhallen: Som vanligt kommer vi under hösten och vintern få några dagar då vi är ansvariga för kafeteria och trivsel i Strandhallen. Alla pengar vi tjänar de dagarna går direkt till killarnas lagkassa. Kallelse kommer.
Vi vet att ni föräldrar gör allt för att hjälpa oss med alla aktiviteter, men vi saknar några av er och hoppas att ni kan hjälpa till den här säsongen för att sprida ut arbetsbördan. Om man inte hinner stå i kafeterian kan man anmäla sig att baka eller köpa något som vi kan sälja i Strandhallen.
Vi syns i hallen!
Ledarna P13
Kommentarer
Linda T. 11 sep, 20:35
Toppen med tidig info!